Az esemény fő mondanivalója az volt, hogy az embereknek építjük a városokat, és nem az autóknak, ezáltal az autóhasználat csökkentésére, ezzel párhuzamosan a fenntartható és gazdaságos közlekedési módok minél gyakoribb használatára hívták fel a figyelmet az előadók.

A CHESTNUT egy nemzetközi projekt, amely a fenntartható és környezetbarát városi közlekedés fejlesztését, javítását szeretné elősegíteni a funkcionális városi területeken (FUA), főként a Duna Régió területén. A projekt céljai közé tartozik olyan fenntartható mobilitási tervek (SUMP) megvalósítása, amelyek kiterjednek funkcionális városi térségekre is.  A CHESTNUT projektben partnerként a Duna menti országok különböző városai vannak jelen. A vezető partner a szlovéniai Velenjéből érkezett, de az együttműködő városok között található még az ugyancsak szlovén Koper, Ausztriából Bécs és Weiz, Magyarországról a zuglói önkormányzat, illetve a Pannon Gazdasági Hálózat Egyesület (PBN), Horvátországból pedig Zadar és Dubrovnik. Az említetteken kívül a partner városok között szerepel még Prága, Székelyudvarhely, Gyulafehérvár és a bulgáriai Dimitrovgrad is. A PBN segítségével a Vas Megyei Önkormányzat társult partnerként vesz részt a projektben.

A bécsi tréningen a nemzetközi partnerség minden tagja képviseltette magát, a PBN munkatársai közül négyen vettek részt a találkozón. Rajtuk kívül a PBN meghívására két munkatárs érkezett a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont Regionális Kutatások Intézetéből is. A projekt keretein belül a cél egy fenntartható városi mobilitási terv előkészítése a sárvári funkcionális városi területre vonatkozóan. Szintén fontos feladat a környezettudatos közlekedés népszerűsítése és terjesztése. Ennek előmozdítása érdekében a PBN a sárvári célterületről is hívott képviselőket, akik közül  Máhr Tivadar sárvári alpolgármester és Haller Ferenc, a Sárvár Tourist & TDM Nonprofit Kft. ügyvezetője fogadta el a meghívást.

A két napos szemináriumon a bécsi Műszaki Egyetem Közlekedéstervezési és Közlekedésmérnöki Intézetének professzorai tartottak előadásokat, amelyek során a résztvevők bővíthették ismereteiket az általános közlekedési helyzetről. Bemutatták a már létező fenntartható közlekedési megoldásokat, amelyek jó gyakorlatként szolgálhatnak a partnerség számára. Az első nap végén a résztvevőket több csoportra osztották, és minden csoport a Bécs fő utcájának számító Mariahilfer Strasse fenntartható közlekedési módjait tekinthette meg.

A második napon az előadások alatt különböző, a fenntartható közlekedési megoldásokat nyújtó módszertanokkal ismerkedhettek meg a résztvevők, valamint a projekt keretein belül megvalósuló fenntartható mobilitási terv részleteiről hallhattak tájékoztatást a jelenlévők. Végezetül pedig az autókölcsönzés előnyét és megvalósíthatóságát mutatta be az egyik bécsi egyetemi professzor.