Fiák István azt mondta, a szavazás nem pártpolitikai kérdésről szólt, így a voksolás egyfajta értékválasztást tükrözött. Megköszönte a Fidesz, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) és a Jobbik képviselőinek, hogy elfogadták az indítványt.
    
Az elnök arról beszélt, hogy 2010 előtt az iskolaszövetkezetek működése szabályozatlan volt, ami sok problémát okozott. Ám hiába fordultak az akkori kormányhoz, nem sikerült változást elérniük a szabályozásban, így a szövetkezetek a megszűnés határára kerültek. 2010 után azonban az új kormány számos törvényt elfogadott, így mára az iskolaszövetkezetben történő foglalkoztatás jogszerű és biztonságos - emelte ki.
    
Sohasem értették, hogy az ellenzék, miért nem szavazza meg ezeket a törvényeket. Úgy tűnik, van egyfajta érdekellentét az iskolaszövetkezetek és a Czeglédy Csabát felkaroló politikai érdekkör között - fogalmazott Fiák István.
   
Az Országgyűlés kedden határozatban kérte fel a kormányt, hogy gondoskodjon a Czeglédy-ügyben ki nem fizetett fiatalok és nyugdíjasok rendkívüli kárrendezéséről. A Ház döntése alapján a kabinetnek a lehető leggyorsabban ki kell fizetnie azokat, akiket Czeglédy Csaba, az MSZP, a DK és az Együtt szombathelyi képviselője és társai tudatosan megkárosítottak. 
    
Idén májusban derült fény az elmúlt évek egyik legjelentősebb bűnszervezetben elkövetett csalássorozatára, amelynek közvetlen károsultja az a mintegy ezer fiatal, aki a Czeglédy Csaba vezette Human Operator Zrt. által szervezett hálózaton keresztül vállalt munkát. A károsultak májusi és júniusi jövedelmüket nem kapták meg, az elmaradás egyes becslések szerint százmilliós nagyságrendű.